اجراي ششمين دوره مميزي املاک در شهرکرد; برنامه‌ريزي‌ها اصولي و فني باشد

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1400/01/30 07:44:24
سرپرست معاونت معماري و شهرسازي شهرداري شهرکرد گفت: ششمين دوره طرح مميزي املاک با برنامه‌ريزي اصولي و فني در شهرکرد اجرا مي‌شود.

مهندس مرجان دادايي در جلسه طرح مميزي اظهارداشت: اجراي طرح مميزي نيازمند برنامه‌ريزي‌هاي فني و اصولي است که در اين راستا مهم‌ترين ابزار مورد نياز در اختيار داشتن اطلاعات جامع شهري و دسترسي به آمار به روز است.

وي افزود: به‌روزرساني اطلاعات املاک شهرکرد سبب کامل شدن اطلاعات مشاغل، شناسايي اراضي باير و متروکه، اطلاعات سرانه‌هاي خدماتي محلات و نواحي و اصلاح جانمايي املاک شهر و همچنين واحدهاي غير مسکوني داراي تخلف مي‌شود.

سرپرست معاونت معماري و شهرسازي شهرداري شهرکرد با بيان اينکه طبق قانون، شهرداري‌ها موظفند هر 5 سال يک بار، اين تقويم را به‌روز کنند، بيان کرد: آخرين مميزي در شهرکرد 13 سال گذشته برگزار شد و امسال در تلاش هستيم ششمين دوره مميزي را اجرا نماييم.

دادايي با بيان اينکه يکي از راه‌هاي شناسايي املاک و کاربري‌ موجود در سطح شهر براي ايجاد بانک اطلاعاتي منظم و منسجم اجراي طرح مميزي املاک است، ادامه داد: همکاري شهروندان در اين زمينه سبب نگهداري سوابق املاک، ايجاد بستر مناسب در راستاي تسريع در امورات شهري، دستيابي آسان به اطلاعات عوارض نوسازي، گزارش‌گيري سريع و دقيق از مشخصات املاک با کاربرهاي مختلف، تهيه نمودارهاي آماري و ايجاد درآمد پايدار مي‌شود.

حميدرضا ربيعي مدير طرح و توسعه شهرداري شهرکرد در ادامه جلسه بيان کرد: اين طرح تنها با همدلي و همکاري مجموعه شهرداري وشورا امکان‌پذير است و نياز است در کنار يکديگر براي دستيابي به يک اطلاعات جامع و اجراي موفق‌آميز طرح تلاش کنيم.

وي گفت: در برآورد اوليه پيش‌بيني مي‌شود 18 هزار صنف و بيش از 40 هزار ساختمان و زمين بازديد شود.

مدير طرح و توسعه شهرداري شهرکرد از شهروندان خواست با مأموران طرح مميزي شهرداري که با ارائه کارت شناسايي معتبر به منازل و مغازه‌هاي سطح شهر مراجعه مي‌کنند همکاري لازم را داشته باشند.

فرهاد رئيسي رئيس شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه گفت: يکي از مهم‌ترين پروژه‌هاي امسال شهرداري اجراي طرح مميزي مي‌باشد چراکه چندين سال است اين طرح مغفول مانده است که اميداوريم با تعامل خوب بين مجموعه شورا و شهرداري اين طرح به خوبي اجرايي شود.

وي با اشاره به اهداف اين پروژه افزود: يکي از اهداف اين پروژه درآمدزايي است که در بودجه سال جاري حدود 80 ميليارد تومان براي اين طرح پيش‌بيني شده است.

رئيسي ادامه داد: عدالت محوري و نظارت دقيق بر املاک شهر از مهم‌ترين اهداف اين طرح است بنابراين بايد نيروهاي متخصص و آموزش ديده در اين طرح به کار گرفته شوند.

کد خبر: 72969 نمایش: 1492

عکاس :رضا زیرک پور
خبرنگار :سما عسگری

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.