زمان دقيق براي تعيين تکليف پروژه برج دوقلو مشخص نيست

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1400/01/29 14:22:21
شهردار شهرکرد گفت: در حال حاضر نمي‌توان زمان دقيقي را براي انجام پروژه‌ها و ازجمله پروژه برج دوقلو متصور شد.

مهندس بهادر عبدالغني در جلسه تعيين تکليف پروژه برج دوقلو اظهار داشت: پروژه برج دوقلو از سال ۸۹ در مجموعه مديريت شهري شروع شد که به علت مشکلاتي که وجود داشت تاکنون به نتيجه مطلوب نرسيده اما مجموعه مديريت شهري در تلاش است تا با يک تصميم درست، اين پروژه به نتيجه برسد که در همين راستا با مصوبه شوراي اسلامي مقرر گرديد پروژه به مزايده گذاشته شود.
 
وي افزود:  کار کارشناسي هيئت ۳ نفره با معرفي کانون کارشناسان انجام و شرايط مزايده کاملا مشخص و درحال بررسي در صحن علني شورا مي‌باشد که اميدواريم مزايده برگزار و با اقبال عمومي مواجه شود که عدد اين مزايده مي‌تواند براي مجموعه مديريت شهري اثرگذار باشد اما اگر از مزايده توفيقي حاصل نشد بحث مشارکت و با انجام پروژه در فازهاي مختلف توسط شهرداري پيگيري مي‌شود اما در حال حاضر نمي‌توان زمان و تاريخ دقيقي را براي انجام پروژه‌ها متصور شد.
 
شهردار شهرکرد بيان کرد: شرح خدمات و وظايف مربوطه به شوراي اسلامي شهرکرد ارائه شده که شوراي شهر يا طرح جديد ارائه مي‌دهد و يا طرح شهرداري را با موارد مدنظر به تاييد مي‌رساند
 
فرهاد رئيسي رئيس شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: پروژه‌ برج دوقلو عارضه‌هاي مختلفي را براي شهر ايجاد کرده است که با تلاش شوراي دوره پنجم سبب شد بدهي برج دوقلو تسويه و بحث پيمانکار توسط ماده ۴۸ در حال پيگيري است و تنها تعيين تکليف برج باقي مانده است که بايد تا پايان دوره پنجم شورا اين موضوع به نتيجه برسد.
 
وي گفت: در راستاي فروش، مزايده و مشارکت برج بايد تدابير لازم اتخاذ و تمامي جوانب سنجيده شود و از نظرات کارشناسان توانمند استفاده شود
 
طيبه شريفي نايب رئيس شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه بيان کرد: برج‌ دوقلو شهر را مي‌بلعد و مشکلات متعددي ايجاد خواهد کرد که با توجه به شرايط کنوني، شهرداري نمي‌تواند خود را درگير اين پروژه کند.
 
وي گفت: رها کردن اين پروژه هم کار درستي نيست و بايد با يک تدبير صحيح و کارآمد و با در نظر گرفتن تمامي جوانب، تصميم درست دراين خصوص گرفته شود
 
عليرضا توکلي رئيس کميسيون شهرسازي شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: در شرايطي هستيم که بايد به درستي براي برج تصميم‌گيري شود و متوجه آثار و تبعات آن باشيم‌.
 
وي افزود: موقعيت پروژه نبايد به‌گونه‌اي باشد که اشتياق سفر ايجاد شود بنابراين ايجاد کاربري اداري براي اين برج‌ ضروري است و در ساعات تعطيلي ادارات پارکينگ براي استفاده عموم قرار داده شود.
 
توکلي گفت: معتقد هستم شهرداري با شرايط مالي موجود مي‌تواند يک قل از اين برج را تکميل و مورد استفاده قرار گيرد
 
امامقلي بلالي رئيس کميسيون املاک شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه بيان کرد: در صورت امکان يک قل از پروژه برج دوقلو براي شهرداري و يک قل ديگر براي انجام کارهاي اداري در اختيار سازمان يا سازمان‌هاي ديگر قرار گيرد.
 
وي با بيان اينکه ترافيک سنگين در ميدان بسيج و برج دوقلو وجود خواهد داشت، گفت: در چند سال آينده تمام معابر شهرکرد به يک پارکينگ محرک تبديل خواهد شد.
 
حيدر عليپور رئيس کميسيون برنامه و بودجه شوراي اسلامي شهرکرد گفت: در راستاي به نتيجه رساندن برج دوقلو بايد از ظرفيت بخش خصوصي و سرمايه‌گذار استفاده کنيم
 
 

کد خبر: 72968 نمایش: 1543

عکاس :رضا زیرک پور
خبرنگار :سما عسگری

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.