متخلفان حمله به آبگير پروژه بن-بروجن معرفي شوند

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1400/01/29 08:17:25
رئيس شوراي اسلامي شهرکرد گفت: استان مجاور بايد بداند رفتار گستاخانه در حمله به تجهيزات آبگير بن-بروجن بايد پيگيري قانوني و با متخلفان برخورد شود.

، فرهاد رئيسي در سيصد و چهل و سومين جلسه علني شورا با اشاره به وضعيت شيوع ويروس کرونا اظهار داشت: موج چهارم کرونا اکثر شهرها را رو به سياهي حرکت داده بنابراين باتوجه به حساسيتي که وجود دارد مي‌طلبد مجموعه مديريت شهري همچون گذشته و به صورت مستمر ضدعفوني معابر عمومي را در دستور کار قرار دهد. 
 
وي افزود: سازمان حمل و نقل بار و مسافر، سازمان مديريت پسماند و سازمان‌ مديريت آرامستان‌ها ازجمله سازمان‌هايي هستند که بايد نسبت به رعايت موارد بهداشتي تاکيد بيشتري شود و مسئولان آرامستان ضمن تکريم خانواده‌هاي متوفي بايد براي جلوگيري از تجمعات و برگزاري مراسم سوگواري اقدامات لازم را انجام دهد. 
 
رئيس شوراي اسلامي شهرکرد با اشاره به تجمع مردم استان در دفاع از حقوق آبي بيان کرد: امروز مردم استان براي دفاع از حق و حقوق طبيعي خود با رعايت کامل پروتکل‌هاي بهداشتي از ميدان حضرت قمربني‌هاشم(ع) تا پليس‌راه زنجيره مردمي تشکيل دادند و خواستار لغو اجراي طرح بهشت‌آباد شدند. 
 
رئيسي ادامه داد: حضور نمايندگان مردم در شوراي اسلامي در کنار مردم سبب دلگرمي آن‌ها بود و با قدرت و انگيزه بيشتري براي دفاع از حقوق خود در ميدان حضور پيدا کردند.
 
وي با بيان اينکه حضور مردم در تشکيل زنجيره چشمگير بود، گفت: ضرورت داشت تا اين اتفاق رخ دهد تا مسئولان متوجه شوند چه اتفاق ناگواري در اين استان در حال انجام است
 
رئيس شوراي اسلامي شهرکرد خاطرنشان کرد: مردم استان چهارمحال و بختياري مردم نجيب و شريفي هستند  اما اگر حقشان رعايت نشود تحمل نخواهند کرد و برخورد مي‌کنند بنابراين مسئولان استان اصفهان بايد سريعا موضع خود را نسبت به عمل وقيحانه و غيرقانوني حمله به تجهيزات آبگير بن-بروجن شفاف کنند و مسببين اين عمل را به مجازات خود برسانند.
 
وي با بيان اينکه مسئولين استان بايد طرح شکايت در دستگاه قضايي را در دستور کار خود قرار دهند، افزود: ضمنا مسئولين استان مجاور بايد بدانند تا پايان اين دولت بايد مشکل بن-بروجن حل شود، چرا که نجابت و مظلوميت مردم ماهم حدي دارد. 
 
رئيسي تصريح کرد: نبايد از منش مردم استان سوءاستفاده شود و در يک محيط خالي از تنش، مشکلات رفع و در کنار يکديگر زندگي کنيم.
 
طيبه شريفي نايب رئيس شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: با توجه به شيوع ويروس کرونا و وضعيت سياه شهرکرد مي‌طلبد جلسات با حضور تعداد افراد کمتري برگزار و در صورت عدم ضرورت، جلسات لغو شود. 
 
وي با اشاره به نحوه فعاليت نيروهاي شهرداري گفت: مي‌طلبد حضور نيروها و ارائه خدمات توسط شهرداري در دونوبت صبح و بعدازظهر ارائه تا از تجمع جلوگيري به عمل آيد. 
 
عليرضا توکلي عضو شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه گفت: براي جلوگيري از شيوع ويروس کرونا بايد هوشمندسازي و خدمات الکترونيک در اولويت کاري قرار بگيرد و سامانه تلفن گويا فعال‌تر از گذشته شود.
 
وي افزود: اجراي طرح زوج و فرد براي حضور مراجعين در شهرداري مي‌تواند راهکاري براي جلوگيري از تجمع و گسترش شيوع ويروس کرونا شود. 
 
توکلي يکي از مشکلات شهري را کم جلوه دادن مشخصات سرمايه‌هاي اجتماعي عنوان کرد و گفت: سرمايه‌هاي اجتماعي در شهر به صورت پراکنده هستند و از اين سرمايه‌ها و نوابغ به درستي بهره‌برداري نمي‌شود.
 
وي ادامه داد: بايد ميزان ماندگاري سرمايه‌گذار را در شهر افزايش داد و به نوعي مکان را براي افراد برندسازي کنيم.
 
عضو شوراي اسلامي با اشاره به افزايش ميزان متوفيات در ايام شيوع ويروس کرونا بيان کرد: با توجه به افزايش جمعيت و افزايش فوتي‌ها وسعت آرامستان از بخش غرب به سمت جاده سامان بايد افزايش يابد. 
 
امامقلي بلالي عضو ديگر شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: جهت جلوگيري از حضور افراد در شهرداري و ايجاد تجمع مي‌طلبد به صورت تلفني نوبت‌دهي انجام شود و ارائه بيشتر خدمات الکترونيکي در دستور کار قرار گيرد. 
 
بلالي گفت: با توجه به اينکه در شهرکرد با کمبود زمين مواجه هستيم مي‌طلبد براي آرامستان تقاضاي تملک کنيم تا در آينده با مشکل مواجه نشويم. 
 
بهادر عبدالغني شهردار شهرکرد در ادامه جلسه تصريح کرد: در ستاد استاني کرونا همچنان بر دورکاري کارکنان تاکيد شده و اين امر در شهرداري اعمال شده و موارد پيشگيري و بهداشتي تماما رعايت مي‌شود اما متاسفانه در برخي واحدها يک نيرو وجود دارد و امکان دورکاري ميسر نيست.
 
وي گفت: برخي خدمات شهرداري در حال حاضر به صورت الکترونيکي ارائه مي‌شود و در تلاش هستيم که بتوانيم خدمات بيشتري را به صورت الکترونيکي ارائه دهيم اما از شهروندان تقاضا مي‌شود حتي‌الامکان به شهرداري مراجعه نکنند و کارهاي غيرضروري خود را به زمان ديگري موکول کنند.

کد خبر: 72966 نمایش: 1544

خبرنگار :سما عسگری

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.