اجراي طرح مميزي املاک شهرکرد پس از 13 سال; 58 هزار ملک بازديد مي‌شود

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1400/01/25 09:56:50
سرپرست معاونت معماري و شهرسازي شهرداري شهرکرد گفت: از اجراي آخرين طرح مميزي در شهرکرد 13 سال گذشته اجرا شده است.

جلسه بررسي طرح مميزي به همت معاونت معماري و شهرسازي شهرداري شهرکرد با حضور مهندس عبدالغني شهردار، معاونت توسعه مديريت و منابع و جمعي از مديران و کارشناسان مجموعه مديريت شهري برگزار شد.
مرجان دادايي در اين جلسه با بيان اينکه شهرداري‌ها به عنوان متوليان اصلي شهر در زمينه نوسازي و بهسازي و به استناد قانون نوسازي و عمران شهري مصوب 1347 مي‌توانند نقش کليدي در ايجاد بانک اطلاعاتي شهر داشته باشند، اظهارداشت: در واقع جامع‌ترين و اولين قدم در جهت جمع‌آوري اطلاعات سطح شهر و تبديل آن به بانک اطلاعاتي توصيفي شهر براي بهره‌برداري و برنامه‌ريزي و ارائه بهينه خدمات شهري مي‌باشد.
وي با بيان اينکه طرح مميزي براي چهارمين بار در شهرکرد اجرا مي‌شود، افزود: آخرين طرح مميزي املاک سطح شهرکرد در سال 1387 اجرا شده است.
سرپرست معاونت معماري و شهرسازي شهرداري شهرکرد با بيان اينکه شناسايي املاک سطح شهر و شاخص شناسايي تخلف‌هاي ساختماني از جمله معيارهاي اجراي طرح است، بيان کرد: اطلاعات به صورت فيزيکي جمع‌آوري و به صورت الکترونيکي در سامانه به ثبت مي‌رسد.
دادايي با بيان اينکه در برآورد اوليه پيش‌بيني مي‌شود 18 هزار صنف و بيش از 40 هزار ساختمان و زمين بازديد شود، خاطرنشان کرد: مالکين بايد مدارک ملکيتي و مجوزهاي اخذ شده ملک را در اختيار مميزين قرار دهند.
وي گفت: در فرآيند انجام پروژه مميزي پس از برگزاري آزمون انتخاب مجريان با معرفي مميزين برگزيده به واحد حراست، کارت شناسايي براي افراد صادر مي‌شود و افراد منتخب ملکف هستند با همراه داشتن کارت شناسايي در محل حضور يابند.

کد خبر: 72961 نمایش: 1801

عکاس :رضا زیرک پور
خبرنگار :سما عسگری

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.