عدم تشکيل بانک اطلاعاتي املاک شهرداري شهرکرد يک آسيب‌ است

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1400/01/23 10:13:01
شهردار شهرکرد گفت: عدم تشکيل بانک اطلاعاتي املاک يک آسيب‌ است که مشکلات فراواني را براي شهرداري به وجود آورده است.

مهندس بهادر عبدالغني در جلسه صيانت از املاک با بيان اينکه حفظ و حراست از اموال مجموعه شهرداري از اهميت بالايي برخوردار است، اظهارداشت:  در تلاش هستيم تا با حساسيت و جديت بيش از پيش اين مقوله را پيگيري نماييم، در همين راستا بايد راهکارهاي کاربردي براي صيانت از املاک شهرداري پيگيري و  انجام شود.
 
وي افزود: اقداماتي نظير شناسايي تمامي اموال منقول و غيرمنقول شهرداري توسط جمع‌دار اموال و ثبت آنها، طبقه‌بندي به روز اموال شهرداري و به‌روزرساني مستمر اقلام و دارايي‌ها در دستور کار قرار گرفته که هدف از اين کار حفظ و حراست شايسته از بيت‌المال است.
 
شهردار شهرکرد بيان کرد: عدم تشکيل بانک اطلاعاتي املاک يکي از مهم‌ترين آسيب‌هاي است که متأسفانه در چند سال اخير مشکلات فراواني را براي شهرداري به وجود آورده است.
 
عبدالغني با بيان اينکه املاک شهرداري متعلق به‌ بيت‌المال و تمامي شهروندان است، خاطرنشان کرد: صيانت از املاک شهرداري صيانت از حق‌ و حقوق شهر و شهروندان است.
 
وي گفت: خلق منابع مالي تنها منوط به کسب درآمد نيست بلکه شناسايي و ساماندهي دقيق املاک هم خود يکي از منابع درآمدي است که مي‌تواند هم براي شهرداري و هم براي شهروندان مفيد باشد.
 
امامقلي بلالي رئيس کميسيون املاک شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه تصريح کرد: امادگي داريم تا با همکاري شهرداري بتوانيم اسناد املاک شهرداري را اخذ کنيم و در راستاي حفظ بيت المال اقدامات لازم انجام پذيرد.
 
مصطفي حيدري رئيس کميسيون حقوقي و نظارت شوراي اسلامي شهرکرد نيز در پايان گفت: مي‌طلبد جلسه‌اي مشترک با حضور راه و شهرسازي، دادستان، شهرداري و شوراي شهر در راستاي رسيدگي به مطالبات شهرداري برگزار و مباحث و مشکلات به صورت اساسي بررسي و پيگيري شود.

کد خبر: 72960 نمایش: 1977

عکاس :رضا زیرک پور
خبرنگار :سما عسگری

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.