بودجه ۱۴۰۰ شهرداري شهرکرد پروژه‌محور باشد

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1399/12/04 07:32:33
رئيس شوراي اسلامي شهرکرد گفت: بودجه سال آينده بايد پروژه‌محور باشد و پروژه‌هاي جديد در سطح شهر شروع شود.

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهرکرد، فرهاد رئيسي در سيصد و سي‌ و يکمين جلسه علني شورا با اشاره به بودجه سال آينده شهرداري اظهارداشت: بودجه سال آينده نماد اقداماتي است که شهرداري در دست اقدام دارد بنابراين بايد کمک کنيم تا بودجه به بهترين شکل و براساس واقعيت مصوب شود، هرچند در واقعيت بودجه با آنچه پيش‌بيني مي‌شود ضريب خطا خواهد داشت اما بودجه سال آينده بايد پروژه‌محور باشد و پروژه‌هاي جديد در سطح شهر شروع شود.
 
وي با اشاره به تلاش‌هاي ستاد ديه استان در راستاي کمک به زندانيان جرايم غيرعمد افزود: وظيفه مديريت شهري است که به دستگاه‌هاي حمايتي کمک کند و تاکنون در حد توان در قالب‌هاي مختلف به ستاد ديه استان کمک کرده است و در حال حاضر هرکجا نياز باشد در کنار ستاد ديه خواهيم بود.
 
رئيس شوراي اسلامي شهرکرد بيان کرد: هرکجا که بر عدالت اقتصادي خدشه‌اي وارد شد فرد يا افرادي را دچار ورشکستگي و راهي بندهاي زندان مي‌کند که به‌دنبال آن آسيب‌هاي اجتماعي نيز ايجاد مي‌شود و مشکلاتي براي خانواده زندانيان ايجاد مي‌کند که مي‌طلبد خيران و عامه مردم براي کمک به زندانيان جرايم غيرعمد به کمک ستاد ديه بيايند و يک اتفاق خوب را رقم بزنند.
 
رئيسي با بيان اينکه بنياد نخبگان يکي از بنيادهاي علمي فعال مي‌باشد، ادامه داد: گروه‌هاي علمي متخصص که مي‌توانند ايده را به توليد برسانند در بنياد نخبگان مشغول به فعاليت هستند که حمايت از نخبگان امري ضروري است، بنابراين مجموعه مديريت شهري حتي‌الامکان در کنار آن‌ها براي رفع مشکلاتشان تلاش خواهد کرد.
 
وي با اشاره به حل مشکلات اراضي صنايع حوضچه‌اي گفت: در راستاي حل مشکلات اراضي صنايع حوضچه‌اي جلسه هماهنگي با دستگاه‌هاي متولي امر بايد برگزار و اين اراضي تعيين تکليف شوند.
 
طيبه شريفي نايب رئيس شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: بي‌شک همه در اين مورد اتفاق نظر دارند که زندان مکاني براي افراد پاک و سالم که هم‌اکنون به دليل مشکلات اقتصادي و مادي در آن به سر مي‌برند نيست و اين امر علاوه بر اينکه سبب افسردگي برخي افراد مي‌شود به آسيب‌هاي اجتماعي نيز دامن مي‌زند.
 
مصطفي حيدري رئيس کميسيون حقوقي و نظارت شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: زندانيان جرائم غيرعمد ناخواسته و اغلب به دليل مشکلات مالي و نداشتن پشتوانه در زندان به‌سر مي‌برند و هر کسي ممکن است در طول زندگي با جرائم غيرعمد مواجه شود بنابراين  کمک به اين زندانيان کاري حسنه و خداپسندانه است.
 
حميد فتح‌اللهي رئيس کميسيون معماري شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه تصريح کرد: ستاد ديه و مسئولان قضايي گامي بزرگ در کمک به آزادسازي زندانيان جرايم غيرعمد برداشته‌اند که اميدواريم امسال نيز با حضور تمامي دستگاه‌هاي اجرايي، خيران و مردم جشن گلريزان برگزار تا بتوانيم زمينه‌ي آزادي تعداد زيادي از زندانيان جرايم غيرعمد در استان را فراهم سازيم.
 
بهادر عبدالغني شهردار شهرکرد در ادامه جلسه با تاکيد بر ياري‌رساني مجموعه مديريت شهري به زندانيان جرائم غيرعمد گفت: کمک‌هاي خيرانه، افراد زنداني را به کانون گرم خانواده برمي‌گرداند و سبب نجات يک خانواده در مواجهه با انواع مشکلات در جامعه مي‌شود.
 
وي افزود: رسيدن خانواده شاکي به لذت معنوي بخشش يا حق و حقوق قانوني‌اش از ثمرات کمک خيران و افراد نيکوکار مي‌باشد که با اين اقدام، اجر عظيم معنوي را شامل حال خود مي‌کنند.
 
۲۳۴ زنداني جرايم غيرعمد در چهارمحال و بختياري نيازمند کمک خيران هستند
 
مجيد صيادي در ادامه جلسه با بيان اينکه ستاد ديه در راستاي کمک به زندانيان جرايم غيرعمد فعاليت مي‌کند، اظهارداشت: امسال تاکنون ۱۳۴ زنداني جرايم غيرعمد با ۲۱ ميليارد تومان بدهي آزاد شدند که از اين مجموع بدهي ۹ميليارد تومان آن را شاکي‌ گذشت کرده و ۴ ميليارد تومان بلاعوض و ۳.۵ ميليارد تومان تسهيلات پرداخت شده است.
وي با بيان اينکه براي کمک به نيازمند واقعي تحقيقات انجام و براي آزادي زنداني نيازمند تلاش مي‌شود، افزود: در ماه رمضان سال گذشته در جشن گلريزان حدود ۳۷۰ ميليون تومان کمک شده است.
 
مدير ستاد ديه چهارمحال و بختياري بيان کرد: در حال حاضر ۲۳۴ زنداني با ۸۰ ميليارد تومان بدهي چشم‌انتظار کمک خيران هستند تا بتوانيم علاوه بر طول سال، در جشن گلريزان ماه رمضان سال آينده براي آزادي اين افراد مبالغي جمع‌آوري کنيم.
 
صيادي ادامه داد: با توجه به اينکه در آستانه شب عيد هستيم توزيع بسته‌هاي حمايتي بين خانواده زندانيان در دستور کار قرار دارد و همايش همياران ديه با حضور خيران نيز جهت کمک به آزادي زندانيان برگزار مي‌شود.

کد خبر: 72919 نمایش: 1720

خبرنگار :سما عسگری

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.