مشکلات زمين جانبازان شهرکرد مرتفع مي‌شود

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1399/12/03
شهردار شهرکرد گفت: حدود ۹۰ درصد مشکلات اراضي جانبازان رفع شده و تلاش براي نهايي شدن املاک ادامه دارد.

جلسه بررسي مشکلات زمين جانبازان با حضور بهادر عبدالغني شهردار شهرکرد، فرهاد رئيسي رئيس شورا، امامقلي بلالي رئيس کميسيون املاک، مصطفي حيدري رئيس کميسيون حقوقي، فريبرز نجفي مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان، خانم عليزاده معاون شهرسازي و معماري راه و شهرسازي استان و جناب آقاي زماني نماينده سازمان بازرسي و جمعي از جانبازان در محل دفتر شهردار شهرکرد برگزار شد.

در اين جلسه بهادر عبدالغني با بيان اينکه در راستاي حل مشکلات زمين‌هاي جانبازان، پيگيري و تلاش‌هاي زيادي توسط دستگاه‌ها انجام شده است و خوشبختانه امروز بخش عمده‌ي اين مشکلات رفع شده است، اظهارداشت: شهرداري در چارچوب قانون و تا حد امکان تخفيفات لازم را براي جانبازان اعمال کرده است اما از طرفي بايد حقوقات قانوني شهرداري نيز مدنظر باشد تا در آينده مشکلات براي شهرداري ايجاد نشود.

وي افزود: تغيير کاربري و عرصه تعيين شده در کميسيون مورد تأييد شهرداري است و مالکيت حدود ۱۸ هزار مترمربع براي شهرداري مبنا قرار داده مي‌شود و مکاتبات لازم با راه و شهرسازي انجام مي‌شود.

فرهاد رئيسي رئيس شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه با بيان اينکه شهدا و جانبازان نيز براي ايجاد عدالت و جلوگيري از تبعيض در مقابل دشمن ايستادند، بيان کرد: امروز شهرداري مُر‍ّ قانون را سرلوحه کار خود قرار داده است و در چارچوب قوانين و مقررات عمل مي‌کند تا عدالت به درستي اجرا شود.

وي با بيان اينکه بايد حق و حقوق جانبازات سريعاً تعيين تکليف شود، گفت: اگر موضوع مالکيت جانبازان با شهرداري است که بايد سريعا اقدامات لازم درخصوص رفع اين مشکل در چارچوب قانون انجام پذيرد در غير اين صورت جانبازان بايد از طريق راه و شهرسازي پيگيري کنند.

مصطفي حيدري رئيس کميسيون حقوقي و نظارت شوراي اسلامي شهرکرد در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: در جلسات گذشته تمامي جوانب و مشکلات بررسي شده و امروز جانبازان انتظار دارند که بعد از ۱۸ سال مشکلاتشان رفع شود.

فريبرز نجفي مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان نيز در ادامه جلسه گفت: شهرداري تا حدامکان تخفيفات را اعمال نموده که جاي تشکر دارد و سهم شهرداري نيز بايد مشخص شود.
کد خبر: 72917 نمایش: 1715

عکاس :رضا زیرک‌پور
خبرنگار :سما عسگری

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.