شوراي سلامت در مرکز چهارمحال و بختياري تشکيل شود

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1398/12/15
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي و نماينده مردم شهرستان هاي شهرکرد، بن و سامان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به لزوم پيشگيري از شيوع ويروس کرونا گفت: در اين راستا بايد شوراي سلامت در مرکز استان تشکيل و فعال شود.

اردشير نوريان در نشست کميسيون محيط زيست، خدمات شهري و بهداشت شوراي اسلامي مرکز چهارمحال و بختياري تاکيد کرد: تمامي دستگاه‌هاي اجرايي استان با محوريت دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد، برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي توجيهي و ترويجي ويژه رانندگان تاکسي ها و ساير اعضاي خدمات‌رسان در زمينه بهداشت شهري را با تشکيل شوراي سلامت دنبال کنند.
وي افزود: با توجه به اهميت مبارزه و پيشگيري از شيوع ويروس کرونا شهرداري شهرکرد با همکاري دستگاه‌هاي اجرايي چهارمحال و بختياري و با نظارت دانشگاه علوم پزشکي زمينه ارتقاي بهداشت فردي و عمومي را در مرکز استان را فراهم کند.
نوريان تصريح کرد: هم‌اکنون کمبود تامين ماسک، دستکش و محلول‌هاي ضدعفوني کننده وجود دارد و همچنين ترس مردم و مشکلات اجتماعي در اين زمينه بايد رفع شود.
وي يادآور شد: اعضاي کميسيون محيط زيست، خدمات شهري و بهداشت شوراي اسلامي مرکز چهارمحال و بختياري، شهرداري و دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد در صورت کوتاهي احتمالي ساير دستگاه‌هاي اجرايي موظف به پيگيري موضوع هستند.
نماينده مردم شهرستانهاي شهرکرد، بن و سامان در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: دستگاه هاي اجرايي مرتبط در چهارمحال و بختياري نسبت به کنترل دقيق ورودي‌هاي استان و شهرکرد با هدف جلوگيري از ورود مسافران آلوده استان‌هاي ديگر به اين استان اقدام کنند.
نوريان گفت: چين کمک‌هاي مطلوبي در تامين ماسک، اختصاص کيت و دستگاه‌هاي تشخيص دهنده و داروهاي مورد نياز ويروس کرونا به ايران ارائه کرده است.

رييس شوراي اسلامي شهرکرد و رييس کميسيون محيط زيست، خدمات شهري و بهداشت شوراي اسلامي مرکز چهارمحال و بختياري نيز گفت: شهرداري شهرکرد به عنوان متولي خدمات شهري در راستاي پيشگيري از بروز ويروس کرونا و پاکسازي و ضدعفوني سطح شهر اقدامات مناسبي را انجام داده است.
حيدر عليپور دهکردي تاکيد کرد: از شهروندان شهرکرد تقاضا مي‌شود موارد و اصول بهداشتي را رعايت کنند.
وي کمبود محلول ضدعفوني کننده را يکي از مشکلات شهرداري مرکز چهارمحال و بختياري در روزهاي اخير دانست و افزود: دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد بايد اين مشکل را با تامين به موقع محلول ضدعفوني کننده رفع کند.
عليپور دهکردي تصريح کرد: اولويت اصلي شهرداري شهرکرد در اين روزها سلامت شهروندان است./ايرنا

کد خبر: 62389 نمایش: 310


کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.