کنگره آينده پژوهي و چشم اندازسازي شهري ايران با حضور مديران شهري برگزار مي شود

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1398/08/13
دکتر محمد ابراهيم مداحي خبر داد: ديماه امسال کنگره آينده پژوهي و چشم اندازسازي شهري ايران به ميزباني مجمع تشخيص مصلحت نظام و با حضور مديران شهري برگزار مي شود

نشست شهرداران و مديران شهري با معاون اطلاع رساني و امور بين الملل مجمع تشخيص مصلحت نظام پيرامون برگزاري کنگره و نمايشگاه بين المللي آينده پژوهي و چشم اندازسازي شهري ايران در محل دبيرخانه اين نهاد برگزار شد.
دکتر مداحي در اين نشست با خوش آمدگويي و قدرداني از شهرداران و صاحبنظران مديريت شهري که دعوت مجمع تشخيص مصلحت نظام را پذيرفته اند، گفت: مديريت شهري، يکي از مهمترين موضوعاتي است که زودتر و بهتر مي بايست مورد بررسي قرار مي گرفت و قوانين آن طرح ريزي مي شد. مجمع تشخيص مصلحت نظام چند سالي است که با اهتمام به اين موضوع، کارگاه ها و دستورالعمل هايي را در حوزه مديريت شهري برگزار کرده است. يکي از کارکردهاي مجمع تشخيص مصلحت نظام، سياست گذاري در حوزه هاي مختلف است که فکر مي کنيم در خصوص مديريت شهري هم مي توان سياست هاي نظام را تدوين کرد و قوانين مرتبط با آن را مصوب کرد. اگر به آرامش خيال و رضايت مردم مي انديشيم بايد مديريت شهري را مسئولانه دنبال کنيم.
دکتر محمد ابراهيم مداحي گفت: فرودگاه هاي ما، ويتريني از مديريت شهري ما هستند. نهادهاي مختلف در آن اتاق دارند اما هيچکس در مورد تاخيرهاي پرواز پاسخگو نيست. فکر مي کرديم که cds مي تواند مشکلات ما را در شهرنشيني حل کند، اما بررسي ها نشان داد که دنيا، در خصوص شهرهاي آينده، کنگره هايي را برگزار کرده است. با برگزاري جلسات مختلف با نهادهاي مسئول، ساز و کار برگزاري کنگره آينده پژوهي و چشم اندازسازي شهري ايران را با دبيرخانه اي دائمي دنبال کرديم.
وي افزود: براي اين کنگره از شهرداران و مديران شهري دعوت کرديم تا نگاه صرفا علمي به موضوع نداشته باشيم و خروجي محسوس پيش بيني کنيم. از جمله انديشکده هايي در سطح کشور که با حمايت مجمع و مراکز علمي و دانشگاهي فعال خواهند شد. شهرداري مشهد براي داير نمودن يکي از اين انديشکده ها، اعلام آمادگي کرده است.
معاون اطلاع رساني و امور بين الملل دبيرخانه مجمع گفت: اين کنگره به اميدخدا، به نگارش پيش نويس سياست هاي کلي در مديريت شهري منجر خواهد شد و برنامه هاي ما در اداره شهرها در هزاره ي سوم را تعيين خواهد کرد. همچنين در تربيت مديران راهبردي ويژه ي مديريت شهري، گام هايي بر خواهيم داشت. بنابراين اين کنگره، نمايشگاهي از اين خدمات و فعاليت ها خواهد بود که در دل آن، مديريت دانش و انتقال تجربه هاي موفق شهرداري ها را خواهيم داشت.
وي با دعوت از شهرداران کشور در برگزاري اين کنگره دوسالانه گفت: ميزبان ايده ها و پيشنهادهاي شهرداران موفق کشور خواهيم بود تا دستاوردهاي خود در مديريت شهري را به علاقمندان عرضه کنند.
افزوده مي شود، نورالله غلاميان دهکردي شهردار شهرکرد که در اين نشست نيز حضور داشت،با بيان سخناني گفت: اصلاح قوانين شهري براي مديريت جامع شهري، به عنوان يک دغدغه در کنگره پيگيري خواهد شد.

کد خبر: 22296 نمایش: 244


کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.