مديران شهري از طرح‌هاي دانش‌بنيان حمايت کنند

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1398/08/16 08:12:46
معاون هماهنگي امور عمراني وزير کشور با اشاره به اينکه بيش از ۳۸ هزار و ۳۰۰ شهرداري و دهياري در ايران وجود دارد، گفت: مديران شهري در از طرحهاي دانش‌بنيان مرتبط با حوزه مديريت شهري و روستايي حمايت کنند.

مهدي جمالي‌نژاد در سفر خود به چهارمحال و بختياري تاکيد کرد: ‌شهرداران بايد به الگوهاي موفق شهرهاي بزرگ توجه کنند و از نقاط قوت آن‌ها بهره‌مند شوند و همچنين بايد طرح‌هاي دانش‌بنيان و دانش‌محور را تقويت و زمينه تسريع در روند توسعه را فراهم کنند.
رئيس سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي کشور تاکيد کرد: جهش در شهرها و روستاهاي کشور با اعتبارات محدود دولتي محقق نمي‌شود و بهره‌مندي از توان بالاي بخش خصوصي نقش اساسي در تسريع روند توسعه بخش‌هاي مختلف شهري و روستايي کشور دارد.
وي گفت: برخي مسئولان به خصوص شهرداران و دهياران نبايد با سهل‌انگاري‌هاي احتمالي زمينه مجاجرت شهروندان را فراهم کنند.
به گفته جمالي نژاد، از مجموع ۳۸ هزار و ۳۰۰ شهردراي و دهياري حدود ۳۷ هزار دهياري و يک‌هزار و ۳۰۰ شهرداري فعاليت دارند و به مردم خدمات‌رساني مي‌کند.
وي افزود: سعي مي‌شود در اختصاص ماشين‌آلات به شهرداري‌ها و دهياري‌هاي اولويت‌دار توجه بيشتري صورت گيرد و براي تکميل و بهره‌برداري از طرح‌هاي نيمه‌تمام شهرداري‌هاي مناطق کمترتوسعه يافته مانند ساختمان شهرداري‌ها و آتش‌نشاني‌ها و ساخت خيابان‌ها کمک شود.
اين مسوول وزارت کشور يادآور شد: براي اجراي طرح‌هاي مشارکتي با شهرداري‌ها و دهياري‌ها حداقل ۵ ميليارد ريال تسهيلات با کارمزد ۴ درصد پرداخت خواهد شد.

کد خبر: 22295 نمایش: 246


کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.