شهردار شهرکرد: سينما يک اثر هويت بخشي به شهر است

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1398/05/24
نورالله غلاميان شهردار شهرکرد در ديدار با مدير موسسه تبليغاتي حوزه هنري کشور گفت: شهرداري‌ها يک نهاد مدني ـ اجتماعي و به نوعي متولي شهر هستند و بايد از لحاظ روحي و رواني شهرونداني سالم داشته باشيم و نگاه ما اين است که با ترغيب آن‌ها به سمت مکان‌هاي فرهنگي سلامت آن‌ها را فراهم کنيم.

وي با بيان اينکه سينما بهمن يک اثر هويت بخشي به شهر است، افزود: در حوزه صدور پروانه ساخت مراکز فرهنگي پيشنهادي به شورا داده شد که تنها 5 درصد عوارضات را دريافت کنيم و مابقي آن توسط مراکز فرهنگي با توليد محتواهاي آموزشي شهروندان را نسبت به مديريت شهري آگاه کند.
رئيس شوراي اسلامي شهر شهرکرد گفت: يکي از برنامه‌هاي شوراي شهر احياء سالن‌هاي قديمي سينما در شهرکرد است.
حيدر عليپور اظهارداشت: بعد از انقلاب اتفاقات خوبي در حوزه سينما و سينما‌داري صورت گرفت و با آغاز انقلاب نيروهاي انقلابي وارد عرصه هنر و سينما شدند.
وي با اشاره به اينکه با تلاش‌هاي انجام شده شاهد رونق در سينماها هستيم، افزود: تقويت زيرساخت‌هاي فرهنگي يکي از ضروريات است چرا که امروز شاهد اقبال عمومي از معقوله فرهنگ و سينما هستيم.
رئيس شوراي اسلامي شهر شهرکرد راه‌اندازي مرکز پرديس سينمايي را يکي از ضروريات دانست و بيان کرد: شهرداري و شوراي شهر آمادگي دارد تا در راستاي توسعه مسائل فرهنگي در شهر همکاري لازم را با مسئولان سينمايي داشته باشد و جهت احداث اين مرکز مصوبه پروانه ساخت نيز اخذ شده است.
عليپور خاطرنشان کرد: راه‌اندازي اينگونه مراکز خوب است اما بايد تدابيري دراين بخش انديشيده شود که که شهروندان هزينه‌هاي کمتري را متقبل شوند.
وي حمايت از سينماهاي شهرکرد را يکي از رويکردهاي اصلي شوراي دوره پنجم عنوان کرد و افزود: با توجه به اينکه شهرکرد شهر فرهنگي و هنري است و در اين حوزه هنرمندان زيادي را پرورش داده است بنابراين مي‌طلبد مرکزي در شهر راه‌اندازي شود تا هنرمندان ترغيب به ماندن شوند.
رئيس شوراي اسلامي شهر شهرکرد با اشاره به عدم وجود پارکينک در سينما بهمن تصريح کرد: يکي از مشکلات عمده مردم جهت حضور در سينما بهمن عدم وجود پارکينگ است که بايد تدبيري براي اين موضوع انديشيده شود، مديريت شهري در نظر دارد به سمت احياء سالن‌هاي قديمي شهر گام بردارد.
در ادامه مدير موسسه فرهنگي و تبليغاتي بهمن سبز حوزه هنري کشور گفت: در راستاي استفاده تمام اقشار در سنين مختلف و اکران فيلم‌هاي متنوع در سينما مرکز پرديس سينما بهمن شهرکرد راه‌اندازي مي‌شود.
سيد مصطفي حسيني با اشاره به جشنواره فيلم فجر اظهارداشت: با توجه به اينکه جشنواره فيلم فجر يکي از بزرگترين جشنواره‌هاي سينمايي است اما قدرت آن در استان چهارمحال و بختياري نمي‌بينيم و مردم مجبور هستند تنها چند فيلم که اکران مي‌شود را تماشا کنند.
وي با اشاره به جشنواره بين‌المللي فيلم کودک و نوجوان در اصفهان افزود: اين پتانسيل در شهرکرد و استان چهارمحال و بختياري وجود داشت که فيلم‌هاي جشنواهر نيز در استان اکران شود.
مدير موسسه فرهنگي و تبليغاتي بهمن سبز حوزه هنري کشور با اشاره به راه‌اندازي مرکز پرديس سينما بهمن شهرکرد بيان کرد: اين پرديش با مشارکت شهرداري راه‌اندازي مي‌شود چرا که ما يک نهاد مردم محور و زير نظر بيت رهبري مي‌باشيم.
حسيني با اشاره به اينکه از سال 94 تاکنون 40 سينما به سينماهاي کشور اضافه شده است، خاطرنشان کرد: راه‌اندازي پرديس‌هاي سينمايي سبب مي‌شود تا يک مجموعه کامل براي تمام افراد خانواده در نظر گرفته شود.
وي با اشاره به مشکلات و موانع جهت راه اندازي اين پرديس در شهرکرد گفت: پيش‌بيني مي‌شود با همکاري شوراي شهر و شهرداري مرکز پرديس سينمايي شهرکرد در دهه فجر افتتاح شود.
مدير موسسه فرهنگي و تبليغاتي بهمن سبز حوزه هنري کشور بيان کرد: طي چند سال اخير اقبال مردم از سينما چند برابر شده که يکي از دلايل آن ايجاد زيرساخت‌ها بوده و در حال حاضر سالانه 100 فيلم در ژانرهاي مختلف توليد مي‌شود.
حسيني با بيان اينکه 40 شبکه داخلي در حال فعاليت است، ادامه داد: فرهنگ مردم به سمتي سوق داده شده که فيلم را در سينما ببينند سعي کرده‌ايم به عنوان هدلينگ که 170 سينما در کشور دارد مردم را ترغيب به حضور در سينما کنيم.
وي با بيان اينکه کارت شهروندي نيز بايد شهرداري طراحي کند، گفت: کارت شهروندي داراي يکسري آيتم از جمله استخر و سينما است که مردم مي‌توانند در يک زمان خاص به صورت نيم بهاء بهره‌مند شود و اين سبب مي‌شود تا مردم به سمت سينما بيشتر ترغيب شوند.

کد خبر: 22236 نمایش: 354

عکاس :رضا زیرک پور

کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.