70 درصد از پارک‌هاي شهرکرد استانداردسازي شد

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1397/08/27 10:58:32
رئيس سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري شهرداري شهرکرد گفت: در بيشتر از 70 درصد پارک‌هاي شهر محوطه‌سازي از جمله بتن‌ريزي، خريداري وسايل بازي استاندارد، نصب کف‌پوش مناسب و ... انجام شده است.

مجيد جلالي با اشاره به اينکه موارد ذکر شده در عمده پارک‌هاي بازي مرکز استان انجام گرفته است، افزود: مي‌توان گفت شهرکرد در بين ديگر شهرهاي کشور در زمينه استانداردسازي پارک‌ها خوب عمل کرده است.
وي با بيان اينکه سازمان استاندارد چهارمحال و بختياري اعتقاد دارد اگرچه کف‌پوش و وسائل بازي مستقر در پارک‌هاي شهرکرد استاندارد هستند اما شرکت طرف قرداد اين سازمان هم بايد اين موضوع را تاييد کند، ادامه داد: بازرسي‌ها در 6 پارک شهرکرد که داراي وسائل بازي و کف‌پوش استاندارد هستند انجام شده و قرار بر اين شد درخصوص مشکلات اين پارک‌ها اعلام نظر کنند.
شهربازي‌هاي خصوصي بعد از اخذ مجوز استاندارد اجازه فعاليت دارند
جلالي با تاکيد بر اينکه بخش‌هاي ديگر همچون شهربازي‌ها که به بخش خصوصي واگذار شده است تا مجوز استاندارد اخذ نکنند نمي‌توانند مجموعه خود را راه‌اندازي کنند چراکه تجهيزات اين اماکن برقي بوده و حتما بايد تحت بازديد قرار گيرند، عنوان کرد: عمده تجهيزات قديمي پارک‌هاي شهرکرد عوض شده، البته بخشي از وسائل بازي قديمي در اين پارک‌ها وجود دارد که مازاد هستند و بايد جمع‌آوري شوند، براي مثال در پارک لاله، در پارک ملت که 400 ميليون تومان هزينه شده است، پارک‌هاي بازي در غرب شهرکرد و ... نوسازي تجهيزات صورت گرفته است.
رئيس سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري شهرداري شهرکرد اضافه کرد: تعداد انگشت‌شمار از پارک‌هاي محله‌اي کوچک در شهرکرد هستند که هنوز تجهيزات آن‌ها به‌روزرساني نشده است و اگر اعتبارات در اين خصوص تخصيص يابد اين مراکز بازي تا سال آينده تکميل مي‌شوند.
وي تصريح کرد: اداره‌کل استاندارد چهارمحال و بختياري دو بحث دارند يکي تعويض تجهيزات قديمي مستقر در پارک‌هاي بازي است و ديگر اينکه همان تجهيزات جديد خريداري شده نيز بايد مورد تاييد شرکت‌هايي باشند که طرف قرارداد اين اداره‌کل هستند.
تجهيزاتي که براي پارک‌هاي بازي خريداري مي‌شود از شرکت‌هاي با مجوز استاندارد تامين مي‌شود
جلالي با اشاره به اينکه تجهيزات پارکي دو مورد کف‌پوش و تجهيزات پلي‌اتلين هستند، يادآور شد: کف‌پوش‌ها که مشکلي ندارد فقط تجهيزات پلي‌اتلين است که اگر بشکنند مشخص مي‌شود و اين تاييده شرکت مدنظر اداره‌کل استاندارد استان جز هزينه اضافي چيزي نيست، بايد قانوني نوشته شود که وسيله‌اي که جديد است تا چند سال اجازه بهره‌برداري دارد.
رئيس سازمان سيما، منظر و فضاي سبز شهري شهرداري شهرکرد با بيان اينکه براي همين اختلاف نظري که با اداره‌کل استاندارد چهارمحال و بختياري پيش آمد، کار به مراجع قضايي کشيده شد، گفت: طي جلسه‌اي در دادگستري مقرر شد 6 پارک شهرکرد به شرکت طرف قرارداد اين اداره‌کل معرفي شود تا از فضاي پارک‌ها بازديد کرده و اگر مشکلي در بحث وسائل بازي اين اماکن وجود دارد به اين سازمان اعلام کنند.
وي با تاکيد بر اينکه همه تجهيزاتي که براي پارک‌هاي بازي خريداري مي‌شود از شرکت‌هايي تامين مي‌شود که خود مجوز استاندارد دارند، افزود: مثلا براي کف‌پوش پارک‌ها چون يک کار تخصصي است خود شرکت فرآيند نصب آن‌را انجام مي‌دهد.
جلالي عنوان کرد: در برخي شهرهاي کوچک چهارمحال و بختياري امکان تغيير و استانداردسازي تجهيزات پارک‌هاي بازي وجود ندارد چون اين تجهيزات گران‌قيمت هستند و شهرداري اين شهرها امکان خريداري را ندارند.

کد خبر: 21981 نمایش: 8788


کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.