۱۳ درصد قير توزيعي در کشور به شهرداري‌ها اختصاص دارد

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1397/08/26 09:19:36
معاون عمراني و توسعه شهري و روستايي وزير کشور گفت: تنها ۱۳ درصد قير توزيعي در کشور به شهرداري‌ها اختصاص دارد که نمايندگان مجلس بايد در تصويب بودجه به اين مسئله توجه کنند که اين مقدار افزايش پيدا کند.

مهدي جمالي‌نژاد در جمع شهرداران و دهياران چهارمحال و بختياري با اشاره به شرايط سخت اقتصادي کشور اظهار داشت: بودجه کشور در حال تنظيم است و مديران اگر از الان براي سال آينده برنامه‌ريزي نداشته باشند به مشکل بر مي‌خورند.
وي با اشاره به بودجه پيشنهادي شهرداري‌ها به دولت افزود: سال آينده بودجه 3 هزار و 200 ميليارد توماني براي انجام امور عمراني شهرداري‌ها به دولت پيشنهاد شد که اگر اين بودجه به‌ طور کامل محقق شود مي‌توان به شهرداري‌ها در خريد ماشين‌آلات کمک کرد که تصويب اين بودجه نيازمند حمايت نمايندگان در کمسيون تلفيق است.
معاون عمراني و توسعه شهري و روستايي وزير کشور با اشاره به ناوگان حمل و نقل عمومي بيان کرد: تجهيز حمل و نقل عمومي يک مطالبه اصلي است و بازآفريني شهري يکي از مواردي است که مي‌توان بدون در نظر گرفتن مسائل مالي در مراکز استان‌ها در آن ورود کرد.
جمالي‌نژاد با اشاره به مشکلات و شرايط اقتصادي کشور خاطرنشان کرد: شهرداران و دهياران بايد در انجام امور کاري خود خلاقيت و نوآوري داشته باشند چرا که انجام برخي از امور نياز به اعتبار ندارد، چهارمحال و بختياري داراي ظرفيت‌هاي بسياري است و مي‌دانيم که اين استان نسبت به شهرهاي توسعه يافته زيرساخت‌هاي بي‌نظيري دارد که مديران مي‌توانند با خلاقيت از اين ظرفيت‌ها به‌خوبي استفاده کنند.
وي با بيان اينکه اعتماد مردم نسبت به دولت بايد افزايش يابد گفت: اعتماد مردم به دستگاه‌هاي اجرايي و دولتي در سال‌هاي اخير به شدت کاهش يافته و ديوار بي‌اعتمادي مردم روز به روز بلندتر مي‌شود و شهرداري‌ها که نخستين سنگر خدمت‌رساني و ارتباط با مردم هستند بايد در امر اعتمادسازي تلاش کنند.
معاون عمراني و توسعه شهري و روستايي وزير کشور تصريح کرد: اگر نتوانيم اعتماد مردم را جلب کنيم و آن‌ها را با خود همراه کنيم قطعا با هر مقدار از بودجه نمي‌توان کار کرد و بايد به اين نکته توجه کرد که اگر اعتماد حاصل شود، سرمايه‌گذاران و بخش خصوصي وارد کار و درآمدها وصول مي‌شود.
جمالي‌نژاد با اشاره به با تبديل وضعيت نيروهاي شرکتي و قراردادي شهرداري ها ادامه داد: امنيت شغلي در پيشبرد کارها بسيار مؤثر است و بايد تلاش شود تا نيروهايي که سابقه کاري بالايي دارند تبديل وضعيت شوند.
وي با اشاره به وضعيت توزيع قير در کشور افزود: تنها 13 درصد قير توزيعي در کشور به شهرداري‌ها اختصاص دارد که نمايندگان مجلس بايد در تصويب بودجه به اين مسئله توجه کنند که اين مقدار افزايش پيدا کند.

کد خبر: 21978 نمایش: 4608


کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.