لزوم تعيين تکليف تبديل وضعيت نيروهاي قراردادي و شرکتي شهرداري‌ها

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1397/08/24
شهردار شهرکرد گفت: اختلاف حقوق بين کارکنان دولت و کارکنان شهرداري‌ها همچنان وجود دارد و تبديل وضعيت نيروهاي قراردادي و شرکتي بايد تعيين تکليف شود.

نورالله غلاميان  در نشست معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير کشور با شهرداران و دهياران تابعه چهارمحال و بختياري، گفت: بيش از 70 درصد جمعيت کشور در شهرها زندگي مي‌کنند و اگر قرار باشد ارائه خدمات مطلوب به شهروندان صورت گيرد بايد امکانات لازم فراهم شود.
شهردار شهرکرد با اشاره به اينکه طبق ماده 39 قانون ارزش‌افزوده و با توجه به تصويب اين قانون در مجلس مقرر شد 3 هزار و 200 ميليارد تومان از محل درآمدهاي ارزش‌افزوده در اختيار شهرداري‌ها قرار گيرد، افزود: بنابراين شهرداري‌هاي شهرهاي کوچک انتظار دارند اين موضوع سريع‌تر محقق شود.
وي با بيان اينکه 38 شهرداري از 40 شهرداري در چهارمحال و بختياري زير 50 هزار نفر جمعيت دارند، ادامه داد: اين شهرداري‌ها براي پرداخت حقوق و مزاياي نيروهاي خود با مشکل مواجه هستند بنابراين لازم است در اسرع وقت رقم مذکور از محل ارزش‌افزوده تعيين تکليف شود.
غلاميان با تأکيد بر قانون جامع مديريت شهري که در نشست‌هاي مختلف مطرح شده ولي تاکنون تصويب نشده است، عنوان کرد: لايحه درآمدهاي پايدار موضوع مهم ديگري است که در مجلس مطرح شده.
شهردار شهرکرد به نبود برخي ماشين‌آلات راه‌سازي و خدمات شهري در چهارمحال و بختياري اشاره و خاطرنشان کرد: با عنايت به اينکه در شهرهاي مثل شهرکرد و بروجن بلندمرتبه‌سازي صورت گرفته است اما هنوز تجهيزاتي مثل بالابرهاي آتش‌نشاني در اختيار شهرداري‌هاي اين شهرها قرار ندارد و در صورت رخ دادن حريق امکان اطفا آن در اين‌گونه ساختمان‌ها عملاً وجود ندارد.
وي در ادامه اضافه کرد: در سال‌هاي گذشته شهرداري‌ها براي خريد اتوبوس‌هاي جديد براي اضافه شدن به ناوگان حمل و نقل عمومي 17.5 درصد هزينه اين خودروها را پرداخت مي‌کردند و 82.5 درصد باقي‌مانده را نيز دولت پرداخت مي‌کرد که اين اتفاق الآن رخ نمي‌دهد، ضمن اينکه قيمت اتوبوس‌ها چند برابر شده است.
غلاميان تأکيد کرد: بازآفريني بافت‌هاي فرسوده و فضاهاي ناکارآمد شهرها از موضوعاتي است که بارها به آن اشاره شده اما به نظر مي‌آيد شفافيت کافي در اين زمينه وجود ندارد.
شهردار شهرکرد با اشاره به اينکه به دنبال سرمايه‌گذاري و جذب مشارکت مردمي در پروژه‌هاي عمران شهري هستيم ولي دستورالعمل شفافي در اين حوزه وجود ندارد و گاها تضادهايي با سيستم‌هاي نظارتي به وجود مي‌آيد، بيان کرد: لازم است ساز و کارها فراهم شود تا شهرداري‌ها بتوانند از پساب شهري براي آبياري فضاي سبز استفاده کنند.
وي با بيان اينکه تقويت جايگاه شهرداران و شهرداري‌ها در سلسله مراتب دولتي بايد صورت گيرد، تأکيد کرد: اختلاف حقوق بين کارکنان دولت و کارکنان شهرداري‌ها همچنان وجود دارد و تبديل وضعيت نيروهاي قراردادي و شرکتي بايد تعيين تکليف شود.
غلاميان خاطرنشان کرد: تأمين اعتبار براي طرح‌هاي فراشهري همچون کمربندي‌ها و تقاطع‌هاي غيره مسطح در ورودي‌هاي شهري مورد انتظار شهرداري‌ها است.
شهردار شهرکرد در انتها عنوان کرد: طي سه ماه اول سال هيچ قيري به شهرداري‌ها تحويل داده نشد و بعدازآن هم با قيمتي چندين برابر نسبت به ابتداي سال صورت گرفت به همين دليل همه شهرداري‌هاي چهارمحال و بختياري در اين زمينه به مشکل برخورد کردند.

کد خبر: 21970 نمایش: 6923


کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.