دومين مدرسه طبيعت در شهرکرد آغاز به کار کرد

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1397/04/24 06:45:13
دومين مدرسه طبيعت چهارمحال و بختياري در پارک تهليجان شهرکرد با حضور جمعي از مسئولان آغاز به کار کرد.

شهردار شهرکرد در اين آيين، راه اندازي مدرسه طبيعت را در راستاي ترويج فرهنگ طبيعت دوستي در کودکان اقدامي تاثير گذار خواند و افزود: شهرداري با همکاري در اجراي چنين پروژه هايي در صدد ارتقاي سطح سلامت جامعه است.
نورالله غلاميان دهکردي، احداث جاده سلامت در قسمت شمالي کوه تهليجان با امکاناتي نظير پيست دوچرخه سواري و آلاچيق ، جاده تندرستي درجوار پارک تهليجان به طول يک کيلومتر(مسير رفت و برگشت) براي پياده روي عموم و راه اندازي پيست دوچرخه سواري در پياده روي خيابان کاشاني را از اقدامات پيش روي شهرداري در سال جاري براي ارتقاي سطح سلامت جامعه برشمرد.
وي در ادامه با بيان اينکه استفاده روز افزون از خودروي شخصي عامل اساسي در ايجاد ترافيک و آلودگي هوا در سطح شهراست، بيان کرد: با وجود افزايش دستگاه هاي حمل و نقل عمومي، استفاده از اين وسايط در شهر روند رو به کاهشي را نشان مي دهد.
شهردار شهرکرد اظهار کرد: نبود فرهنگ پياده روي و دوچرخه سواري نيز اين مسئله را شدت داده است.
غلاميان دهکردي ادامه داد: هرچند در مبحث توسعه در کشور موضوعات سلامتي و حفظ طبيعت کمتر مورد توجه قرار گرفته است اما اين بي توجهي مايوس کننده نيست و کماکان مي توان در بهبود شرايط اقداماتي انجام داد.
کارگاه هاي کاشت سبزي و صيفي جات، ساخت سرپناه، کارگاه حشره و ساخت خانه حشرات، ساخت مسير پابرهنه رو، کارگاه ساخت خشت، ماست بندي، پخت نان و بهره مندي از همکاري تسهيلگران و مربيان از امکانات مدارس طبيعت است.
همچنين اين مدارس همه روزه آماده پذيراي کودکان در رده سني 2تا 13 سال است.

کد خبر: 11781 نمایش: 2997


کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.