نشست پيگيري رفع مشکلات ناشي از منطقه آلوده غرب شهرکرد برگزار شد

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1398/02/26 10:56:46
جسله ستاد هماهنگي مبارزه با مواد مخدر چهارمحال و بختياري به رياست استاندار چهارمحال و بختياري و با حضور شهردار شهرکرد و جمعي از مسئولان به‌منظور بررسي مصوبات جلسه قبل اين ستاد در منطقه آلوده شهرکرد برگزار و تصميمات جديد در خصوص حل مشکلات مردم اين منطقه اتخاذ شد.

احداث پارک و فضاي سبز در غرب شهرکرد
نورالله غلاميان در اين جلسه با اشاره به اختصاص کل بودجه بازآفريني شهري به منطقه غرب شهرکرد خبر داد و گفت: باتوجه به بافت قديمي اين منطقه نيازمند بهسازي محله‌هاي اين منطقه هستيم.
شهردار شهرکرد از نصب دوربين مدار بسته در محلات آلوده شهرکرد خبر داد و اضافه کرد: اين دوربين‌ها در مرکز مانيتورينگ شهرداري کنترل مي‌شود تا زمينه وقوع جرم کاهش پيدا کند.
وي تصريح کرد: به‌زودي بحث احداث فضاي سبز و پارک در منطقه غرب شهرکرد پيگيري مي‌شود.
شبکه فاضلاب غرب شهرکرد تا يکماه آينده تکميل مي‌شود
قدرت‌الله بيگلري در ادامه اين جلسه گفت: از 2 هزار متر شبکه فاضلاب در منطقه غرب شهرکرد حدود 800  متر آن اجرا شده است و حدود 1200 متر ديگر آن تا يکماه آينده تکميل و به بهره‌برداري مي‌رسد.
مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري چهارمحال و بختياري ادامه داد: اين شرکت جهت ادامه اين کار نيازمند اعتبار است؛ زيرا هزينه اجراي شبکه فاضلاب در منطقه غرب شهرکرد به مراتب بالاتر از نقاط ساير استان است.
روند برخورد با سوداگران مرگ با قدرت ادامه پيدا مي‌کند
سيد قدير مرتضوي‌ در ادامه اين جلسه با تأکيد بر اينکه هيچ‌گونه اغماضي با سوداگران مرگ صورت نمي‌گيرد، گفت: در تلاش هستيم محيط را براي فعاليت اين افراد ناامن کنيم و در همين راستا پلمپ منازلي که مرکز تهيه و توزيع موادمخدر بودند در دستور کار قرار گرفت.
رئيس ستاد مبارزه با موادمخدر چهارمحال و بختياري افزود: اقدامات فرهنگي در خصوص کاهش آسيب‌هاي اجتماعي در مناطق آلوده استان در دستور کار اين ستاد قرار دارد تا از برچسب خوردن به مردم ساکن در اين مناطق جلوگيري شود.
وي در پايان تأکيد کرد: با انجام کارهاي اطلاعاتي دقيق درصدد شناسايي عوامل ورود موادمخدر به چهارمحال و بختياري هستيم و روند برخورد با سوداگران مرگ با قدرت ادامه پيدا مي‌کند.
هيچ دستگاهي بدون طي فرآيندهاي قانوني حق کلنگ‌زني در هيچ‌ منطقه‌اي را ندارد
اقبال عباسي در پايان اين جلسه با تأکيد بر اينکه هيچ دستگاهي بدون طي فرآيندهاي قانوني حق کلنگ‌زني در هيچ‌ منطقه‌اي را ندارد، گفت: اگر کلنگ پروژه‌اي بر زمين زده شد در بين مردم توقع ايجاد مي‌شود و هر روز تأخير در اجراي پروژه تبعات اجتماعي را به دنبال دارد.
استاندار چهارمحال و بختياري تأکيد کرد: دستگاه‌هاي اجرايي در ابتدا مقدمات انجام پروژه‌هاي عمراني را فراهم کنند، پس از استقرار و تجهيز کارگاه ساخت و ساز کلنگ پروژه بر زمين زده و به مردم اطلاع‌رساني شود، همچنين هيچ پروژه نيمه‌تمامي نبايد افتتاح شود.

کد خبر: 22149 نمایش: 281


کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.