ساماندهي دست فروشان شهرکرد در دستور کار قرار دارد

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1397/12/11
رئيس سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي کشاورزي شهرداري شهرکرد گفت: در آستانه فرا رسيدن عيد نوروز، ساماندهي دست فروشان در دستور کار قرار دارد.

سيدرضا هاشمي اظهار داشت: با رونق بازار شب عيد خود به خود عرضه و تقاضا افزايش مي‌يابد که اين امر موجب افزايش تعداد دست فروشان مي‌شود.
وي افزود: به منظور ساماندهي دست فروشان مکان پنج‌شنبه بازار شهرکرد از خيابان مطهري مشرف به پارک گلستان به انتهاي خيابان اميرکبير انتقال يافته که اين نقل و انتقال همزمان با ايام نوروز بوده است.
رئيس سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي کشاورزي شهرداري شهرکرد با اشاره به اينکه 140 تا 150 نفر در اين مکان فعاليت داشتند، تاکيد کرد: در حال حاضر 300 نفر متقاضي دريافت غرفه در مکان جديد هستند و تعدادي از آنان فعاليت خود را از هفته گذشته آغاز کردند و براي مابقي آنان غرفه‌هايي در حال آماده شدن است.
وي با بيان اينکه راه‌اندازي بازارچه نوروزي براي ساماندهي دست فروشان در دستور کار قرار دارد، تصريح کرد: اقدامات لازم براي آماده‌سازي بازارچه پارک سوار فرخشهر ميدان انقلاب شهرکرد در حال انجام است و اکنون در مرحله نامه نگاري با دادگستري است.
رئيس سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي کشاورزي شهرداري شهرکرد تصريح کرد: آمادگي داريم تا يک مکان ديگر در بلوار امام خميني روبروي ايستگاه سي ان جي ميرآباد با 100 غرفه را نيز در اختيار دست فروشان قرار دهيم تا در صورت تمايل آنان و استقبال مردم يک بازارچه در اين مکان داير شود.
وي بيان کرد: محصولات عرضه شونده در اين بازارها توليد داخل هستند.
رئيس سازمان ساماندهي مشاغل شهري و فرآورده‌هاي کشاورزي شهرداري شهرکرد گفت: يک تا دو نقطه ديگر هم در دست بررسي قرار دارد تا در اختيار دست فروشان قرار گيرد.
هاشمي خاطرنشان کرد: امسال مصوب شده تا به هيچ عنوان مجوز داربست زدن در معابر عمومي صادر نشود مگر در اراضي بلااستفاده در سطح شهر و تلاش شده تا دست فروشان در سطح شهر و معابر بساط پهن نکرده و سد معبر نکنند.
وي گفت: اين اقشار اجناس خود را از توليد کنندگان و فروشندگان عمده تامين مي‌کنند و به دليل اينکه هزينه اجاره مغازه و عوارض و ماليات پرداخت نمي‌کنند، يک حاشيه سود کمتري را براي مشتري در نظر مي‌گيرند و طبيعتا با قيمت‌هاي پايين‌تري محصول خود را عرضه مي‌کنند.

کد خبر: 22085 نمایش: 207


کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.