جشنواره فرهنگي، ورزشي بانوي بهشت در شهرکرد برگزار شد

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1397/12/07
به مناسبت ميلاد با سعادت حضرت زهرا (س) و روز زن، جشنواره فرهنگي، ورزشي بانوي بهشت با حضور شهردار شهرکرد، تعدادي از اعضاي شوراي اسلامي شهر و جمعي از مسئولان در سالن تختي شهرکرد برگزار شد.

در اين جشنواره که با مشارکت شهرداري و شوراي اسلامي شهرکرد برپا شد، برنامه هاي شاد و متنوع فرهنگي، ورزشي توسط هنرمندان و ورزشکاران استان به مناسبت گراميداشت روز زن و مادر اجرا گرديد.
بيستم جمادي الثاني هر سال، روزي پر از خاطره و معنويت است؛ خاطراتي شيرين از مادران مهربان، فرزندان با محبت و همسران با وفا؛ اين روز به يُمن، زاد روز بانوي نمونه اسلام، فاطمه زهرا ( س)، روز مادر نام گرفته است؛ بانويي كه گل سرسبد تمام بانوان عالم است؛ تنها زني كه پدرش معصوم، شوهرش معصوم و خودش نيز معصوم بوده و پيامبر گرامي اسلام (ص) به او لقب" اُم ابيها " داده است، يعني زني كه براي پدرش همچون مادر بود.
زندگي و سيره حضرت زهرا( س) به قدري آموزنده و جذاب است كه هر زن آزاده اي در جهان او را چونان قديسه اي تحسين مي كند؛ زني كه تولدش از دامن خديجه كبري، همسر پيامبر گرامي اسلام (ص) و در كانون نخستين خانواده اسلامي با نغمه هاي آسماني و تسبيح قدسيان همراه شد و شب ميلادش را عرشيان به بانگ تكبير و تسبيح جشن گرفتند و خداوند لقب كوثر به او عطا كرد؛ زيرا وي سرچشمه تمام خوبي هاي جهان است.

کد خبر: 22081 نمایش: 173


کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.