مشکلات منطقه 32 شهرکرد با حضور استاندار و شهردار شهرکرد بررسي شد

اندازه متن
تاریخ انتشار: 1397/10/16
استاندار، شهردار شهرکرد، اعضاي شوراي اسلامي شهر و برخي از مسئولان چهارمحال و بختياري با حضور در منطقه 32 شهرکرد مشکلات اين منطقه را بررسي کردند. بازديد

اقبال عباسي در هفتمين شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان که در منطقه 32 شهرکرد برگزار شد، اظهار کرد: اگر مناطقي مانند منطقه 32 شهرکرد ساماندهي نشود، مشکلات آن به مابقي شهرهاي استان نيز نفوذ خواهد کرد لذا بايستي جراحي لازم انجام شود.
استاندار
 با بيان اينکه چند دستگاه اجرايي در اين زمينه نقش اصلي دارند، افزود: صدا و سيما کم و کيف زندگي اهالي در اين محله را به تصوير بکشد زيرا بايد شفاف‌سازي شود که اقدامات اخير نيروي انتظامي تاثيرات خود را در افکار عمومي اهالي محله مي‌گذارد و ديگران نيز از وجود  چنين محله‌اي در منطقه مطلع ‌شوند.
عباسي تصريح کرد: شهرداري نيز با کار کارشناسي چندين دوربين در اين منطقه نصب کند تا امنيت افزايش يابد.
وي امنيت و ناامني را دو نياز اساسي ساماندهي منطقه 32 شهرکرد عنوان کرد و گفت: امنيت بايد براي کساني که نياز به  امنيت دارند، فراهم شود و محيط براي خلاف‌کاران ناامن شود.
عباسي تاکيد کرد: مصوبات اين جلسه از اهميت بسياري برخوردار است و از امروز حالت اجرايي و قانوني دارد تا دستگاه‌هاي اجرايي شرکت کننده در اين جلسه با جديت آنان را پيگيري کنند.
استاندار اظهار کرد: کارگروه‌هاي تشکيل شده در امر مبارزه با مواد مخدر جلسات خود را برگزار کرده و هر سه ماه يکبار در اين مکان نتايج مذاکرات کارگروه‌ها و پيگيري مصوبات جلسات شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان مورد بررسي قرار گيرد تا با برگزاري نشست‌هاي مختلف در اين منطقه بتوان 50 تا 60 درصد مشکلات اين محله را مرتفع کرد.
عباسي با بيان اينکه لازم است خانواده‌هاي ساکن در اين محله از سوي کميته امداد و بهزيستي مورد حمايت بيشتري قرار گيرند، بيان کرد: از طرفي بايد فضاهاي سبز اين منطقه به منظور تغيير کاربري و ايجاد مراکز فرهنگي، ورزشي و ... در اختيار شهرداري قرار گيرد.
وي ادامه داد: در اين محله لازم است هرگونه تملک براساس مصوبات کارگروه‌هاباشد تا نخست کار کارشناسي انجام شده و نهايتا به کاربري مشخص شده، تغيير يابد.
عباسي بيان کرد: لوله‌کشي فاضلاب سه کوچه موجود در اين محله نياز به مجوز شهرداري ندارد و شرکت آب و فاضلاب شهري استان از امروز نسبت به اين امر اقدام کند.
استاندار چهارمحال و بختياري خاطرنشان کرد: حل معضل اسناد مالکيت اين محله توسط دستگاه‌هاي اجرايي متولي انجام شود.
عباسي در خصوص آسفالت و بن‌بست‌ کردن کوچه‌هاي اين منطقه، گفت: براساس ماده 110 قانون شهرداري‌‌ها اراضي بلاتکليف حصارکشي شود تا در اين مکان‌ها فضولات ريخته نشده و بهداشت محيط نيز حفظ شود.

کد خبر: 22042 نمایش: 264


کلیه حقوق این وبسایت متعلق به شهرداری شهرکرد میباشد.