هم افزايي و استفاده از ظرفيتهاي دستگاه ها شرط اصلي رفع مشکلات شهرداري ها و شوراهاست

کد خبر: 22000 تاریخ انتشار: 1397/09/11 08:15:06
نمایش: 283
اخبار
معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير کشور و رييس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي کشور گفت: اقداماتي که قرار است براي رفع مشکلات شهرداري ها و شوراها و پيشبرد برنامه هاي مديريت شهري انجام شود براي تاثيرگذاري لازم بايد با هم افزايي و استفاده از ظرفيتهاي دستگاه ها و سازمان هاي مرتبط و شهرداري و شورا همراه باشد.
مهدي جمالي نژاد در اجلاس مجمع مشورتي رؤساي شوراهاي اسلامي مراکز استانها در همدان سخن مي گفت، با بيان اينکه بايد از ظرفيت همه دستگاه‌ها براي حل مشکلات شهرداريها و شوراها بهره برد، بر استفاده از ظرفيت شوراي عالي استانها براي پيشبرد امور مربوط به مديريت شهري تاکيد نمود.
وي در ادامه با مهم دانستن جايگاه شوراها و شهرداريها در جامعه گفت: نقش شوراها و شهرداري ها بايد به صورت ملموس در شهرها احساس شود و براي اين منظور شوراها بايد به محله ها بيايند و به محله محوري و شوراياري اهميت دهند.
جمالي نژاد محله محوري را به دليل ايجاد حس تعلق درون محله اي با اهميت برشمرد و ادامه داد: محله محوري حس تعلق مردم به شهرها و روستاها را ايجاد و تقويت نموده و اين امر همبستگي بين مردم شهر را افزايش مي‌دهد که منجر به انسجام اجتماعي مي شود و هر زمان انسجام جامعه بيشتر شود به افزايش امنيت ملي کشور كمك مي کند.
معاون عمران و توسعه امور شهري و روستايي وزير کشور در ادامه با بيان اينکه در دولت يازدهم براي حمايت از شهرداري‌ها و شوراي‌هاي اسلامي شهرها و با هدف بررسي دقيق مسايل و مشكلات شهرداري ها و مديريت شهري، كميسيون خاص امور کلان شهر تهران و ساير كلانشهرها تشكيل شد، گفت: پس از تشكيل كميسيون ذكر شده شاهد اقدامات مهمي از جمله تهيه اسناد آسيب شناسي شهرداريها در موضوعات وظيفه‌اي آنها از سوي سازمان شهرداري ها و دهياري هاي کشور با همکاري شهرداري ها و دستگاه هاي اجرائي ذيربط بوديم كه براي بررسي تقديم دولت شد.
جمالي نژاد در افزود: اسناد آسيب شناسي کلانشهرها در حوزه هاي آتش نشاني و امور ايمني، مديريت فضاي سبز شهري، مديريت پسماند، حمل و نقل عمومي و ترافيک شهري، مديريت بحران شهري، ميادين ميوه و تره بار، ساماندهي مشاغل، اصناف و فعاليت‌هاي شهري و آيين نامه مربوط به آن و اقدامات فرهنگي، اجتماعي شهرداريها به تصويب کميسيون خاص امور کلانشهر تهران و ساير کلانشهرهاي دولت رسيد و در قالب مصوبه هيات دولت به دستگاهها ابلاغ شد.
وي همچنين بر اهتمام شهرداري ها و شوراها براي اجراي اين مصوبات و لزوم برنامه ريزي براي استفاده از ظرفيتهاي قانوني ايجاد شده، تاكيد نمود.
رييس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي کشور اضافه کرد: وزارت کشور در زمان دولت يازدهم به منظور حمايت از شهرداري‌ها و شوراي‌هاي اسلامي شهرها لايحه درآمد پايدار شهرداريها و لايحه استخدامي شهرداريها را تهيه و به دولت ارسال نمود که پس از تاييد براي سير مراحل قانوني تقديم مجلس شوراي اسلامي شد و لوايح مديريت شهري، دهياريها و مديريت يکپارچه آتش نشاني و ايمني در دست تنظيم است و بزودي نهايي ميشود.
افزوده مي شود، خانم دکتر طيبه شريفي عضو شوراي اسلامي شهرکرد به نمايندگي از شوراي اسلامي مرکز استان و مجموعه مديريت شهري شهرکرد در اين نشست حضور داشتند.

افزودن دیدگاه


پیوندها
 

احداث پیاده راه بلوار 13 آبان